Eurovisionu kazandı kriz çıktı

  • Ana Sayfa
  • Eurovisionu kazandı kriz çıktı
Eurovisionu kazandı kriz çıktı
Gelecek yıl Eurovision şarkı yarışmasının İsveç'te yapılması nedeniyle salon krizi yaşanabileceği belirtildi.Abone ol

Azerbaycan'da yapılan 57. Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Euphoria" şarkısıyla birinci olan İsveçli şarkıcı Loreen İsveçlilere büyük bir mutluluk yaşattı. Başbakan Fredrik Reinfeldt, başarısından dolayı sanatçıyı kutlarken, gelecek yıl Eurovision şarkı yarışm Ümraniye Zeytinburnu tabelacı asının hangi kentte yapılacağı tartışması şimdiden başladı.

İsveçliler, 13 yıl aradan sonra yeniden Eurovision şarkı yarışmasını kazanmanın heyecanını yaşıyor.

Başbakan Reinfeldt, İsveçli sanatçı Loreen'e kutlama mesajı gönderdi. Başbakan mesajında, ''Ne büyük bir zafer, tebrikler Loreen. Çok güzel bir şarkı ve mükemmel bir performans. Şimdi gelecek yıl ülkemizde yapılacak final için sabırsızlanıyoruz'' diye yazdı.

İsveç basını da yarışma ile ilgili verdikleri haberlerde, ''Loreen'ın farklılığının kazandığı''na dikkati çekti.

İsveç medyasında yer alan haberlere göre, gelecek yıl Eurovision şarkı yarışmasının İsveç'te yapılması nedeniyle salon krizi yaşanabileceği belirtildi.

Stockholm'de Eurovision şarkı yarışmasının yapılacağı tarihlerde Dünya Buz hokeyi yarışmasının düzenleneceği hatırlatılırken, kentte bir tane büyük salon olduğu yenisinin yapılmasına hemen başlansa bile bitirilmesinin vakit alacağı ifade edildi. Bu gerekçelerle yarışmanın Stockholm yerine Göteborg ya da Malmö'de yapılabileceği tartışma konusu oldu.
İsveç daha önce Eurovision şarkı yarışmasını 4 kez kazanmıştı.Kategori : DÜNYA