Her kürtaj Uludere'dir, 'oğlum bak git!'

  • Ana Sayfa
  • Her kürtaj Uludere'dir, 'oğlum bak git!'
Her kürtaj Uludere'dir, 'oğlum bak git!'
Sosyal medya "Her kürtaj bir Uludere'dir" sözüyle yıkıldı. Trend topic listesine giren uludere başlığı altında twitter sallanıyor.Abone ol

İNTERNETHABER / ÖZEL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptığı kürtaj açıklaması ile sosyal medyayı zıplattı. Sanal alemde "Her kürtaj bir Uludere'dir" sözünün sarsıntısı yaşanıyor. Twitter bu sözle çalkalanıyor.

Başbakan Erdoğan'ın AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi’nde yaptığı kürtaj açıklaması sosyal medyada günün konusu oldu. Erdoğan kürtaja karşı olduğunu ”Bu ifademe karşı çıkan bazı çevrelere ve medya mensuplarına sesleniyorum. Yatıyorsunuz kalkıyorsunuz istanbul seo uzmanı ‘Uludere’ diyorsunuz. Her kürtaj bir Uludere’dir. Anne karnında bir yavruyu öldürmenin doğumdan sonra öldürmeden ne farkı var soruyorum sizlere" sözleriyle dile getirmişti.

SOSYAL MEDYADA GÜNÜN OLAYI

Sosyal medyada ULUDERE başlığı altında twitterın top listesine giren tartışmada, Başbakan Erdoğan'a destekten çok eleştiri yağdı. Kürtajla Uludere'nin aynı cümlede geçmesi farklı yorumlar doğurdu.

İşte yorumlardan bazıları;

ege bamyası ‏@ege_bamyasi; başbakan'ın "her kürtaj bir uludere'dir" açıklamasından "uludere cinayettir" dışında bir anlam çıkıyor mu? ben uğraştım ama çıkaramadım...

Tugce Tatari ‏@ttatari ; Bu arada 'Her kürtaj bir Uludere'dir' açıklaması efsane! Bu açıklamaya karar veren 'heyet'i ayakta alkışlıyorum..

YASAKLAR TEK TEK GELİYOR

ersin tokgöz ‏@ersintokgoz ; erdoğan "her kürtaj bir uludere'dir" diyor ya,mesela kürtajdan sonra tazminatsa tazminat ödesek sorun biter mi? hani öyle demişti ya kendisi

levent kazak ‏@levent_kazak ; 'her kürtaj bir uludere'dir' demiş rte. yasaklar artık tek tek gündemle harmanlanıp öyle sunulacak sanırım. 'her tiyatro bir poşudur' gibi.

ULUDERE KÜRTAJ EMRİNİ KİM VERDİ

Çetin Yılmaz ‏@CTNYLMZ  ;"Her Kürtaj Uludere'dir, kürtaj cinayettir, yapan katildir" peki o halde şöyle soralım #UluderedeKürtajEmrini KimVerdi

İmamınGülüツ ‏@Ladyimam; Her Kürtaj bir Uludere'dir diyen RTE, O zaman her jinekolog da bir Başbakandır.

OĞLUM BAK GİT!

Harun Tekin ‏@harun_tekin ; "her kürtaj bir uludere'dir" sözü, mesela, söylem açısından yeni bir cürete, yeni bir narsizma eşiğine işaret ediyor hünkar ve partisinde..

Murat Gediz ‏@SAKINCA_; Jinekolog devlet örneği ilk kez Türkiye'de.. Her kürtaj bir Uludere'dir. .RTE

Coşkun Erdem ‏@coskunerd; Her kürtaj Uludere'dir ! Oğlum bak git.

TWİTTERDA AÇILAN TARTIŞMAYA
BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZKategori : GÜNCEL