Hükümet yeni zam teklifi açıkladı!

Hükümet yeni zam teklifi açıkladı!
Anayasa reformuyla ilk kez toplu sözleşme görüşmeleri yürüten memur sendikaları, zam konusunda en büyük sınavı veriyorAbone ol KESK zam teklifini protesto etti Topladıkları 500 bin imzayı toplantıya götürmek isteyen KESK üyeleri ile çevik kuvvet ekipleri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önü stratejik seo nde toplanan KESK üyeleri hükümetin memura 2012 yılı için '3.5+.35'luk yeni zam teklifini protesto etti. Toplantıya katılmak ve topladıkları imzaları teslim etmek isteyen KESK üyelerine polis barikat kurarak bakanlık binasına girmesine izin vermedi. Bakanlık binasına girmek isteyen grup üyeleri ile çevik kuvvet ekipleri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Yaşanan gerginliğin ardından grup üyeleri yolu kapatarak basan açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada hükümetin teklif ettiği zam oranını protesto etti. Toplanan imzalar açıklamanın ardından sendika yetkilileri tarafından teslim edilmek üzere toplantıya götürüldü.

İNTERNETHABER- Anayasa reformuyla ilk kez toplu sözleşme görüşmeleri yürüten memur sendikaları, zam konusunda en büyük sınavı bugün veriyor. Hükümetin teklif ettiği yüzde 3 artı 3 zam ile Memur-Sen'in talebi olan yıllık yüzde 16'lık zam pazarlığı yapıldı.

Hükümet teklifini revize etti ve yeni teklifini sundu. Buna göre 2012 için yüzde 3,5+3,5 önerildi. Hükümet 2013 yılı için ise yüzde 3 + 3 teklif verdi.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI