Uluç Yıldırıma fena yüklendi

Uluç Yıldırıma fena yüklendi
Fotomaç'a açıklamalarda bulunan Hıncal Uluç, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı Hallacı Mansur'a benzetti...Abone ol

Başkan Yıldırım'ın televizyonda Sadettin Saran ile tartışmasını değerlendiren Uluç, "Aziz Yıldırım kendini Hallacı Mansur zannediyor. En el Hak. Ben her şeyi söylerim, bana kimse bir şey söyleyemez. '800 bini aldılar, 100 binini verdiler, 700 bini cebe attılar' ne demek? Sen bunu rahatça söylüyorsun, karşındaki 'Adam gibi konuş' dediği zaman da 'Terbiyesizlik yapma' diyorsun. Hangisi daha terbiyesiz laf?" dedi.

İşte o yazı;

İpin ucu kaçtı

Aziz Yıldırım'ın futboldan hızla uzaklaşması lazım. Aziz Yıldırım kendini Hallacı שאיבת שומן Mansur zannediyor. Ben her şeyi söylerim, bana kimse bir şey söyleyemez!

Aziz Efendi, federasyonu şike yapmakla itham etti. Federasyon susuyor. Avrupa'da olsa müebbet cezası alır, futboldan ebediyen uzaklaştırılır.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Sadettin Saran'ın televizyonlara taşan tartışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Aziz Yıldırım'ın Türk futbolundan büyük bir hızla uzaklaşması lazım. Aziz Yıldırım kendini Hallacı Mansur zannediyor. En el Hak. Ben her şeyi söylerim, bana kimse bir şey söyleyemez.

"800 bini aldılar, 100 binini verdiler, 700 bini cebe attılar" ne demek? Sen bunu rahatça söylüyorsun, karşındaki "Adam gibi konuş" dediği zaman da Terbiyesizlik yapma" diyorsun. Hangisi daha terbiyesiz laf? "Benim 700 bin dolarımı dolandırdın" lafı mı, buna karşılık "Adam gibi konuş" denmesi mi terbiyesiz laf? ithamı yapmaya hakkın var mı Türkiye'de? Futbolda şiddeti önlemek için yasalar çıkarıyorsun bir yandan, öte yandan Aziz Efendi, Türkiye Futbol Federasyonu'nu şike yapmakla itham ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu susuyor, bunun üzerine. Söylesin bakayım Avrupa'da bir kulüp başkanı, müebbet cezası alır, futboldan ebediyen uzaklaşır. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan çıt yok. "Şikeciler" dedi Aziz Yıldırım, bunların hepsine. Konuşma bantları meydanda. İnanamıyorum ben, böyle bir federasyon olmaz. Şike ithamına karşı susan bir federasyon olur mu? Şimdi bu sene böyle benzeri bir maç oynanırsa, Fenerbahçe şampiyonluğu kaybederse diyelim, Saracoğlu Stadı'nda o seyirciyi tutmak mümkün mü artık. Kaç kişi ölür düşünebiliyor musunuz? Böyle bir tahriki yapan adama ve de üstelik federasyonu şikeyle itham eden adama kimsenin bir şey yaptığı yok. Dağ başı mı burası? Elinde bir belge varsa açıkla, mahkemeye git, Tahkim'e git, iptal et maçı. Saran dolandırdıysa Fenerbahçe'yi bunu 4 sene sonra televizyon programında sallamanın alemi yok. Niye o zaman gitmedin mahkemeye, elinde madem belge de varmış. Niye hâlâ gitmiyorsun mahkemeye?Kategori : SPOR