Wederson Türk vatandaşı oldu

Wederson Türk vatandaşı oldu
Ankaraspor'un Brezilyalı futbolcusu Wederson, Türk vatandaşlığına geçti. Wederson'un hedefi milli takım..Abone ol

Ankaraspor Kulübü tarafından düzenlenen haftalık basın toplantısına katılan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Brezilyalı futbolcu, Türk vatandaşlığına geçişiyle ilgili olar מעקף קיבה ak, ''Şu anda çok mutluyum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçmek uzun zamandır hedeflerim arasındaydı. Türkiye liglerinde oynayan bir çok yabancı sporcunun istediği hedefe ulaşmış bulunuyorum. Şimdi başka hedeflerim var ve bunlara ulaşmamda Türk vatandaşlığının faydasını göreceğime inanıyorum'' dedi.

YENİ ADI GÖKÇEK WEDERSON

Türk vatandaşlığına geçişiyle birlikte Türk Milli Takımı'nda da oynamak istediğini belirten Vederson, ''Bundan sonra çok çalışarak Türk Milli Takımı'nda görev alma hakkını elde edeceğime inanıyorum'' diye konuştu.

Brezilyalı futbolcu, neden ''Gökçek'' ismini aldığı yönündeki bir soruyu ise şöyle yanıtladı: ''Bu isim dışında başka hiçbir ismi almamın doğru olmadığını düşünüyorum. Sayın Melih Gökçek sayesinde buralara geldim. Bana bir baba şefkati gösteren, saygı duyan birinin ismini almaktan da büyük onur duyuyorum.''Kategori : SPOR