Liseli-alaylı ayrını ihanettir

Liseli-alaylı ayrını ihanettir
Cimbom'da yönetimin kilit isimlerinde Şükrü Ergün liseli-alaylı ayrımı yapanların kulübe ihanet ettiklerini savundu.Abone ol

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Ergün, kulüpte yapılmaya çalışılan ayrımcılığın hedefine ulaşmayacağını söyledi.

Şükrü Ergün, ''www.radyospor.com'' internet sitesinde yar alan açıklamalarında, kendisinin ağzından medyada, ''Bu kulübün sahibi Galatasaray Liseliler'dir'' şeklinde açıklama yazıldığını kaydederek, ''Ben böyle bir şey söylemedim. O boyun estetigi fiyatlari nun için, bunların provakasyon olduğunu düşünüyorum. Bu kulüpte ikilem yaratmaya çalışanlar, kısa sürede hüsrana uğrayacak. 'Liseci' ne demek? Bir kere bu bir hakaret, yapılmaya çalışılan da ihanet'' dedi.

Yönetim kurulundan istifa etmek istemesiyle ilgili olarak ise Ergün, ''İstifa etme düşüncemin nedeni özel. Başkana, 'İsterseniz istifa ederim, yönetim kurulu toplantılarına katılmaksızın, vereceğiniz her görevde emrinize amadeyim' dedim'' ifadesini kullandı.

ADNAN POLAT İLE ARASINDAKİ GERGİNLİK

Sezon başında Okan Buruk'un yeniden takıma transferi konusunda yaptığı olumsuz açıklamalar ve sonrasında Adnan Polat ile aralarındaki gerginliğin sorulması üzerine Şükrü Ergün, şunları söyledi: ''Ben bir futbolcunun gerek Galatasaray'a yararlı olamayacağı, gerek bu transferin Galatasaray etiğine aykırı olduğu görüşümü dile getirdim.

Bu açıklamamdan da pişmanlık duymuyorum. Adnan Polat'ın ise teknik konularda yorumlar yapması, Gerets hakkında konuşması farklı bir durum. Ben bir futbolcu hakkında transferi gerçekleşmeden önce konuştum, gerçekleştikten sonra tek kelime etmedim.

Yöneticinin görevi, yönetim kurulunun kararının arkasında durmaktır. Diğeriyse farklı. Takımın başında olan bir hocanın performansını, direkt etkileyecek şekilde görüş belirtmeyi doğru bulmuyorum, bu Galatasaray'a zarar verir işte. Ben üç dönemdir yönetimdeyim, hiç ön plana çıkmadım ve öyle bir derdim yok, olsaydı çıkardım her halde.Kategori : SPOR